Jak efektywnie zwiększyć masę mięśniową?

Mężczyźni przykładają równie dużą uwagę do swojej urody co kobiety. Jednakże, ich dbałość przejawia się zupełnie inaczej. Zamiast make-upu, solarium czy wizyty u kosmetyczki, Panowie wolą zrealizować trening. Szczególnie w tym, noworocznym okresie można spotkać na siłowniach wielu mężczyzn. Części z nich przyświeca jeden cel – zbudować masę mięśniową.

Masa mięśniowa – jak zbudować?
Atrakcyjna męska sylwetka to umięśniona sylwetka. Nic więc dziwnego w tym, iż tak wielu mężczyzn decyduje się na realizację tego celu.

Niestety, proces rozbudowy nie jest łatwy. Wymaga sporej ilości wylanego potu, czasu oraz konsekwencji. Dlatego też, tak niewielu mężczyznom udaje się osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Po pierwsze: dieta
Absolutnie kluczowym elementem budowy masy mięśniowej jest dieta. O jadłospis należy zadbać bezwzględnie. 5-6 posiłków w ciągu dnia, o stały porach powinno dać bilans wartości odżywczych równy ilorazowi masy ciała i:

  • 6 – dla węglowodanów (wartość podana w gramach)
  • 2 – dla białka (wartość podana w gramach)
  • 0,5 – dla tłuszczów (wartość podana w gramach)

Po drugie: trening
Jak wspomnieliśmy na samym początku – trening to istotny element procesu rozbudowy włókien mięśniowych. Jego poprawna i regularna realizacja ma ogromne znaczenie dla tempa rozbudowy mięśni. Mało tego – to element kluczowy. Wszak, bez stymulacji nie dojdzie do wzrostu.

Trening warto opierać na ćwiczeniach angażujących wiele grup mięśniowych (tzw. ćwiczenia wielostawowe). Tygodniowo należy realizować 3-4 sesje treningowe.

Po trzecie: suplementacja
Stosowanie suplementów diet nie jest co prawda konieczne, ale jak najbardziej wskazane jeśli chcemy osiągać dostatecznie dobre rezultaty.

Na początek zalecamy skorzystać z popularnych uzupełniaczy diety: gainerów, białka, carbo. Ich przyswajalność pozwoli zwiększyć efektywność.

Z czasem warto suplementować również l-karnitynę, aminokwasy BCAA oraz kreatynę (w formie monohydratu, a następnie jabłczanu).

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*