Łysienie u kobiet – przyczyny, leczenie

Jednym z największych atutów urodowych kobiet są włosy. Panowie nad pielęgnacją tego elementu potrafią spędzać mnóstwo czasu. Niestety, bardzo często Panie borykają się z różnego rodzaju defektami, takimi jak łupież, suchość, czy nadmierna łamliwość.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić defekt o najwyższej randze, a mianowicie – łysienie. Nadmierne wypadanie włosów to bolączka około 20% Pań. Niektóre z nich potrafią zahamować proces już w zarodku, inne – borykają się z łysieniem przez długie lata.

Każdego dnia gubisz mnóstwo włosów

Codziennie wypadają włosy. Ich ilość w standardowym przypadku nie przekracza 100. Co jednak w momencie kiedy robi się ich zdecydowanie więcej? Nie panikuj. Nie każdy nadmiar włosów musi oznaczać chorobę skóry. W wielu przypadkach może być to wynik złej diety, czy doboru nieodpowiednich kosmetyków.

Aby zdiagnozować przyczynę problemu musisz skonsultować się z lekarzem – specjalistą. W zasadzie – im szybciej to zrobisz, tym lepiej. W końcu, zdecydowanie łatwiej zahamować proces wypadania włosów, niż odbudować ogniska wyłysień.

Typy łysienia, a wypadanie włosów u kobiet – przyczyny

Medycyna klasyfikuje wiele typów łysienia. Do najpopularniejszych zaliczamy: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące oraz łysienie ogniskowe i rozlane.

W przypadku kobiet zwykle nie mamy do czynienia z chorobą, tylko nadmiernym wypadaniem włosów, wywołanym różnymi czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, a mianowicie:

  • nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi
  • nieprawidłową pielęgnacją skóry głowy i włosów
  • zmianami hormonalnymi
  • zażywanymi lekarstwami/przebytymi chorobami

Warto przy tym zauważyć, że zmiana trybu życia na zdrowszy nie przyniesie natychmiastowych rezultatów, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość.

Sposoby na łysienie u kobiet

Skuteczne niewątpliwie są różnego rodzaju maseczki o charakterze odżywiającym i wzmacniającym, tj: maski drożdżowe, miodowe oraz płukanki z ziół i herbat.

Ponadto, efektywnym rozwiązaniem jest zmiana nawyków żywieniowych (wraz z zastosowaniem suplementacji), wzmożenie aktywności fizycznej, masaże skóry głowy (w celu pobudzenia krążenia) oraz zabiegi medycyny estetycznej (np. Mezoterapia).

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*