Co stosować na wypadające włosy?

Przeciętnej osobie każdego dnia wypada około 100 włosów. To zjawisko całkowicie normalne. Problem pojawia się wówczas, gdy ta ilość stale się zwiększa.

Nadmiernie wypadające włosy to przypadłość, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O ile w przypadku Panów „łysinka” potrafi nawet dodać uroku, o tyle w przypadku Pań – mniejsza ilość włosów to prawdziwy koszmar. Wszakże, włosy stanowią niezwykle ważną część kobiecej urody.

Co stosować na wypadające włosy?

Proces wypadania włosów można skutecznie zahamować. Nie ma potrzeby od razu sięgania po specjalistyczne, drogie preparaty. W pierwszej kolejności można wykorzystać domowe sposoby, które wykorzystywane są od dawien dawna.

Jajka

Jajka to składnik, który w leczeniu i pielęgnacji włosów wykorzystywany jest bardzo powszechnie. Pro-zdrowotne właściwości jajka wynikają z bogactwa witaminowego i mineralnego. Jajka zawierają bowiem spore ilości witamin A, B, D, E, H oraz minerały: fosfor, cynk, siarkę, magnez, sód, potas, krzem, żelazo, chrom, fluor oraz jod.

Wykonanie: Ubij trzy jajka. Rozprowadź po skórze głowy, owiń folią spożywczą i ręcznikiem. Po piętnastu minutach zmyj letnią wodą i delikatnym szamponem.

Czarna rzodkiew

Sok z korzenia czarnej rzodkwi jest składnikiem wielu naturalnych preparatów hamujących wypadanie włosów. Wszystko za sprawą faktu, iż sok wykazuje właściwości regeneracyjne. Cebulki włosowe dzięki sokowi z czarnej rzodkwi potrafią bardzo szybko wrócić do optymalnej kondycji.

Wykonanie: sok z czarnej rzodkwi delikatnymi, kolistymi ruchami nakładaj na zwilżone włosy. Zabieg powinien trwać około 5-8 minut.

Czosnek

Właściwości czosnku są doskonale znane zarówno medykom, jak i kosmetologom. Czosnek znajduje swoje zastosowanie także w leczeniu wypadania włosów.

Liczne badania potwierdzają – związki zawarte w czosnku przyczyniają się do stymulacji porostu włosów.

Wykonanie: posiekaj drobno czosnek wcieraj w skórę głowy, umyj głowę po kwadransie. Ze względu na silne właściwości tego warzywa zabieg należy realizować nie częściej, aniżeli raz w tygodniu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*