Trądzik młodzieńczy jak długo trwa?

Jest nieznośny i nielubiany. Wpływa na samoocenę, a nawet stanowi powód naśmiewania się. Któż taki? Trądzik młodzieńczy. Dotyka osób w okresie dojrzewania, a za jego występowanie odpowiadają hormony.

Wiele osób borykających się z tą nieestetyczną przypadłością zadaje sobie pytanie dotyczące tego jak długo trwa ów trądzik. Precyzyjna odpowiedź niestety nie jest możliwa, bowiem każdy przypadek trądziku jest indywidualny. Czas występowania zależy od form leczenia, zaawansowania oraz predyspozycji danego organizmu.

Jak skutecznie leczyć trądzik młodzieńczy?

Owszem, trądzik młodzieńczy może ustąpić samoistnie. W momencie gdy nasza gospodarka hormonalna unormuje się, pryszcze mogą zniknąć. Warto jednak wiedzieć, że zaniechanie leczenia trądziku może doprowadzić do jego rozwoju, co w przyszłości może skutkować wystąpieniem blizn potrądzikowych.

Sposobów na walkę z tą niezwykle nieatrakcyjną przypadłością jest kilka. Najbezpieczniejszym, a zarazem najlepszym jest konsultacja z lekarzem – dermatologiem lub endrykologiem. Specjalista dostosuje formułę leczenia do indywidualnego przypadku.

Jeśli jednak z jakiś powodów nie chcemy korzystać z usług przedstawiciela służby zdrowia, możemy zastosować leczenie trądziku preparatami dostępnymi bez recepty. W aptekach jest mnóstwo wszelkiego rodzaju tabletek, maści i kremów. Czy są skuteczne? Owszem – pomagają, ale nie zawsze i nie wszystkim. Pragnąc zachować stuprocentowy obiektywizm, nie chcemy podawać żadnych nazw dostępnych produktów.

Alternatywnym leczeniem trądziku może być wykorzystanie domowych przepisów. Niegdyś trądzik leczono tylko takimi metodami i było to jak najbardziej skuteczne. Po dziś dzień stosowane są maseczki z drożdży, jajek, miodu czy czosnku. Ponadto, trądziku pozbyć się można w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia, mikrodermabrazja czy laseroterapia to zabiegi gwarantujące skuteczność. Jednakże, ich cena jest na tyle wysoka, że nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*