Suplementacja na masę

Procesy budowania masy zależne są głównie od diety oraz treningu. Coraz większy wpływ ma jednak suplementacja. Wszakże, koncerny zajmujące się produkcją odżywek wspomagających wzrost masy mięśniowej oferuja coraz silniejsze preparaty.

W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić najpopularniejsze typy preparatów na masę.

Kreatyna

Mówią o niej „królowa suplementów”. Działa zdecydowanie najsilniej i oddziałuje na kilka płaszczyzn, a mianowicie: masę, siłę oraz wydolność.

Kreatyna występują w dwóch formach – jabłczanu i monohydratu. Znaleźć ją można w formie płynu, proszku oraz kapsułek. Najpopularniejsi producenci mają nawet po kilkanaście typów odżywke kreatynowych w swojej ofercie.

Gainery

Gainer to odżywka wyskowęglowodanowa, której przyswajalność jest bardzo wysoka. Powinna być traktowana jako swoiste uzupełnienie diety. Występuje w formie proszku, który należy wymieszać z wodą lub mlekiem.

Odżywki białkowe

Białko w proszku – to suplement uzupełniający (podobnie jak gainer). Wysokoprzyswajalne białko to wygodna forma posiłku, którą przygotować można w kilka minut. Pełnowartościowy koncentrat białkowy wzbogacony może być minerałami, aminkowasami i innymi składnikami wspierającymi procesy budowania masy mięśniowej.

Carbo

Carbo czyli inaczej Booster energetyczny, czyli suplement węglowodanowy, którego celem jest uzupełenienie energii przed i po treningu. Wspiera procesy budowania masy mięśniowej, poprawia wydolność i regenerację mięśni po wysiłku.

Aminokwasy BCAA

Rozgałęzione aminokwasy (BCAA) to doskonały suplement, którego celem jest: poprawa wydolności, wzrost masy mięśniowej oraz regeneracja włókien mięśniowych.

Aminokwasy BCAA dostępne są zarówno w formie proszku, jak i płynu oraz kapsułek. To wygodne rozwiązanie zalecane jest głównie osobom, które realizują intensywne, długotrwałe treningi. Może być stosowany zarówno przy treningu siłowym, jak i wytrzymałościowym.

Suplementy są skuteczne, ale należy pamiętać, że podstawą zawsze powinna być zdrowa, pełnowartościowa i zbilansowana dieta. Wówczas efekty suplementacji będą najlepsze.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*