Pielęgnacja twarzy – domowe sposoby

Nie musisz korzystać z usług medycyny estetycznej, by zadbać o swoją twarz. Skuteczne zabiegi można przeprowadzić również w domu – stosując rozmaite receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Poznaj pięć najlepszych sposobów na zachowanie pięknej, delikatnej cery. Dowiedz się jak odbudować i odżywić skórę nie wydając przy tym zbyt dużych pieniędzy.

Maseczka drożdżowa na twarz

Działanie: wygładzające, odżywiające, odbudowywujące, przeciwtrądzikowe

Drożdże w ilości 100g należy wymieszać z ciepłym mlekiem (nie gorącym!), dodać kilka kropel olejku rycynowego. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 15 minut.

Maseczka miodowa

Działanie: wygładzające, antybakteryjne, antyzapalne

Miód stanowi składnik wielu kosmetyków do twarzy. Pełni rolę odżywcze i antybakteryjne. Stosowany jest również w leczeniu trądziku. Wystarczy delikatnymi, kolistymi ruchami rozprowadzać miód po twarzy przez około 8-10 minut.

Peeling kawowy

Działanie: wygładzające, odżywiające, nawilżające

Wymieszaj fusy ze świeżo zmielonej kawy czarnej. Następnie dodaj około 100 ml oliwy z oliwek. Peeling stosuj przez kilka-kilkanaście minut. Nie doprowadzaj do ścierania mechanicznego.

Peeling z sody

Działanie: wygładzające, wybielające, odżywiające, antybakteryjne

Wymieszaj sodę oczyszczoną z olejkiem kokosowym, a następnie rozprowadzaj po skórze twarzy nie krócej niż 10 minut. Tak przygotowany peeling rozjaśni Twoją cerę i usunie wszelkie znajdujące się zanieczyszczenia.

Zapobiegaj

Łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć. Dlatego też unikaj słońca, rzuć palenie, ogranicz przyjmowanie cukrów prostych, unikaj stresu. Jeśli zastosujesz się do tych rad, to z całą pewnością Twoja skóra nie będzie narażona na tak dużą ilość czynników niszczących. Oczywiście odpowiednie zapobieganie musi iść w parze z odpowiednią pielęgnacją.

A Ty droga czytelniczko, jakie masz metody na skuteczną pielęgnację twarzy? Stosujesz domowe receptury czy preferujesz wizyty w gabinetach medycyny estetyczno-kosmetycznej?

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*