Na rozstępy w ciąży

Zmiany hormonalne zachodzące podczas ciąży w organizmie kobiety mają bardzo duży wpływ na jej urodę. Poza logiczną nadwagą, pojawiać się mogą następujące defekty: cellulit, trądzik, wypadanie włosów, czy też rozstępy.

Dzisiaj pragniemy przedstawić szczegółowo temat rozstępów w ciąży. Jak zapobiegać i leczyć? Co zrobić by raz na zawsze usunąć rozstępy?

Rozstępy w ciąży – przyczyny

Powszechnie uważa się, że występowanie rozstępów uzależnione jest tylko od nadwagi. To nieprawda. W czasie ciąży, kluczową kwestią wcale nie jest zbyt duża waga, a… praca kory nadnerczy. Wydziela ona bowiem kortyzol, który wpływa negatywnie na fibroblasty. Te z kolei mają patologiczny wpływ na kolagen.

Włókna kolagenowe są osłabione, a ich ilość znacznie mniejsza. W ten oto sposób, nawet mniejsze naprężenia skóry doprowadzają do wystąpienia rozstępów w ciąży.

Rozstępy w ciąży – jak zapobiegać

Zapobieganie rozstępom w ciąży to proces, który po prostu trzeba uskuteczniać jeśli nie chce się posiadać bardzo nieestetycznych defektów na brzuchu, udach, plecach oraz piersiach.

Profilaktyka polega na odpowiednim odżywianiu skóry – zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Oznacza to, że powiniśmy nie tylko zadbać o suplementację minerałów i witamin w diecie, ale także dostarczać je bezpośrednio na skórę.
W aptekach dostępne są różne kremy i maści przeznaczone dla kobiet w ciąży. Należy jednak pamiętać, że przed stosowaniem należy skonsultować to z lekarzem prowadzący. Zresztą, tak jak w przypadku suplementacji każdego innego leku/preparatu.

Rozstępy po ciąży – usuwanie

Niestety, nie zawsze jest możliwość skutecznego zabezpieczenia się przed rozstępami. Kiedy ten niezwykle niepożądany defekt pojawi się na naszej skórze, mamy możliwość usunięcia go przy wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej, takich jak:

  • mezoterapia (wstrzykiwanie specjalnie przygotowanego preparatu w okolice miejsca zmienionego chorobowo)
  • mikrodermabrazja (zdzieranie naskórka warstwa po warstwie)
  • peeling chemiczny
  • cryolift
  • system TMT

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*