Jak schudnąć 30 kg?

Otyłość bardzo często nazywana jest chorobą XXI wieku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu skala problemu była znacznie mniejsza. Dziś z nadwagą boryka się dwa razy więcej osób, aniżeli miało to miejsce przed trzema dekadami. Wzrost jest naprawdę zauważalny.

Co gorsze – choroba ta doprowadza do śmierci niespełna 3 miliony osób każdego roku. Wynik jest zatrważający, a ta statystyka cały czas rośnie.

Jak schudnąć 30 kg?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które borykają się z nadwagą i nie wiedzą jak rozpocząć odchudzanie – świetnie trafiłaś. Przygotowaliśmy artykuł, którego celem jest pomoc osobom, których nadwaga jest wyraźna.

Dietaradykalne zmiany

O ile w przypadku nadwagi wynoszącej kilka kilogramów nie trzeba stosować radykalnych rozwiązań, całkowicie ograniczających naszą swobodę odżywiania, o tyle w przypadku tak znaczącej nadwagi jest to konieczne.

Przede wszystkim dieta osoby z otyłością powinna być obfita w:

  • węglowodany złożone
  • pełnowartościowe białka
  • zdrowe tłuszcze
  • wodę

Wszelkiego rodzaju wysokokaloryczne, przetworzone produkty powinny zostać wykluczone z diety. Należy zapomnieć o słodyczach, słodkich sokach i fast-foodach. Dieta powinna być zdrowa, a jej bilans odpowiedni dla danego przypadku. Dlatego też, w tak zaawansowanej otyłości najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem.

Ćwiczeniaprogresywne obciążenie

Osoby z tak dużą nadwagą zazwyczaj dostarczają organizmowi zbyt małą dawkę ruchu, a ich ciało jest nieprzyzwyczajone do zbyt dużego wysiłku. Dlatego też, należy plan treningowy powinien być dostosowany do możliwości danego organizmu. Każdy kolejny trening powinien być bardziej obciążony, aż do momentu gdy ilość spalanych kalorii osiągnie założony cel.

Plan treningowy powinien składać się z 3-5 sesji tygodniowo o długości minimum 60 minut. Sugerowanymi działaniami na początek są marsze wraz z elementami truchtu, szybkiego biegu i strechingu.

O ile w przypadku diety koniecznym wydaje się zaciągnięcie rady specjalisty, o tyle w przypadku treningu, plan ćwiczeń można ułożyć w pojedynkę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*