Jak depilować okolice miejsc intymnych?

Depilacja to temat, który znany jest każdej kobiecie. Panie, usuwają włosy z niemal całego ciała. Za wyjątkiem głowy – rzecz jasna. Wszak, wydepilowana, gładka skóra to jeden z atutów kobiecej atrakcyjności. Mężczyźni depilują się znacznie rzadziej, choć i w przypadku Panów tendencja jest wzrostowa. Jakie formy depilacji są najefektywniejsze w przypadku usuwania włosów z okolic intymnych? Co zrobić, by pozbyć się włosów z okolic bikini? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Depilacja brazylijska (woskowa lub pastą cukrową)

Brazilian waxing to forma usuwania włosów, która wykorzystuje rozgrzaną do wysokiej temperatury substancję, która po zastygnięciu stanowi ciało stałe. Najczęściej w tym celu wykorzystywany jest wosk lub pasta cukrowa.

To rozwiązanie efektywne, ale przy nieumiejętnym przeprowadzeniu zabiegu może okazać się dosyć bolesne, tym bardziej w przypadku usuwania włosów z tak wrażliwego miejsca jakim niewątpliwie są okolice bikini.

Brazylijską depilację przeprowadzić można w gabinetach kosmetycznych oraz w domu. Wszak, w dobrych drogeriach dostępne są specjalistyczne zestawy do tej formy pielęgnacji.

Depilacja poprzez golenie (ostrzem)

Depilacja golarką, maszynką jednorazową czy depilatorem to rozwiązanie o określonej trwałości (około kilka dni). To wygodny, tani i komfortowy zabieg, który można przeprowadzić zarówno w domu, jak i gabinecie kosmetycznym.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt i wygoda. Ponadto, ta forma depilacji praktycznie nie powoduje podrażnień i skutków ubocznych. Niestety, kilkudniowa trwałość to dosyć duże ograniczenie.

Depilacja laserowa

Najefektywniejszym i najbardziej trwałym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To metoda wykorzystująca wiązkę światła laserowego. Efekty potrafią utrzymywać się nawet przez 5-6 lat. Takiej trwałości nie gwarantuje żadna inna metoda.

Niestety, depilacja laserowa jest dosyć kosztownym zabiegiem (seria zabiegów to koszt około 2000 złotych). Nie mniej jednak – z całą pewnością, zabieg ten jest warty każdych pieniędzy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*