Jak dbać o paznokcie?

Zadbane paznokcie to część naszego wizerunku. To jak wyglądają, bardzo często świadczy o dbałości danej jednostki o własne ciało.

Pielęgnacja paznokci nie jest procesem zbyt wymagającym. Wręcz przeciwnie – kilka minut dziennie wystarczy, aby móc pochwalić się pięknymi, mocnymi paznokciami. Jak to zrobić? Jak dbać o paznokcie?

Po pierwsze: chroń przed zniszczeniami
Podstawowym Twoim zadaniem są działania profilaktyczne. Musisz chronić paznokcie przed działaniami destrukcyjnymi detergentów i innych chemikaliów. Dlatego też, do sprzątania i innych prac przy których dochodzi do kontaktu paznokcia z substancjami chemicznymi – używaj gumowych rękawiczek.

Po drugie: nie maluj zbyt często!
Lakier nie jest czymś naturalnym dla płytki paznokcia. Sam w sobie nie stanowi zagrożenia, ale jego ściąganie (zmywanie rozpuszczalnikiem) ma degradujący wpływ na nasze paznokcie. W szczególności dotyczy to lakierów hybrydowych.

Po trzecie: odżywiaj od wewnątrz
Procesy wzmacniające paznokcie powinny zachodzić również od wewnątrz. W aptekach i dobrych drogeriach znajdziemy kompleksy witaminowo-minerałowe do regeneracji i wzmocnienia paznokci. Doskonale w tej roli sprawdzi się między innymi Biotyna, witamina C, cynk i witamina D.

Po czwarte: odżywiaj od zewnątrz
Istnieje wiele różnych metod odżywiania paznokci od zewnątrz. Począwszy od odżywek w postaci lakierów, poprzez domowe receptury, a skończywszy na zabiegach medycyny estetycznej.

Zalecamy wykorzystywać wszystkie formy regularnie. Dzięki temu nasze paznokcie osiągną naprawdę świetną kondycję.

Po piąte: piłuj, przycinaj, dbaj
Łamliwość paznokci bardzo często wynika nie z kruchości, a ze złego kształtu i długości. Co oczywiste, im dłuższy paznokieć, tym bardziej podatny na złamania. Dlatego też, zalecamy przycinać paznokcie do takich rozmiarów by możliwie ograniczyć ich łamliwość. Istotne jest również piłowanie do kształtów owalnych. Z pilnika warto korzystać dosłownie codziennie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*