Herbaty odchudzające: zielona herbata

Odchudzanie to temat, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Ten fakt nie dziwi, gdyż… coraz więcej osób dotkniętych zostaje przez nadwagę, a następnie otyłość.

Na procesy odchudzania składają się trzy elementy – zmiana nawyków żywieniowych, wzmożenie aktywności fizycznych oraz suplementacja. O ile w przypadku dwóch pierwszych wymienionych powiedziano już wszystko co można było powiedzieć, o tyle w przypadku suplementacji cały czas mamy do czynienia z nowościami.

W dzisiejszej publikacji pragniemy jednak nie mówić o nowościach, których skuteczność zwykle pozostawia wiele do życzenia (są wytworem promocji i marketingu). Pragniemy przedstawić jedną z najskuteczniejszych kuracji odchudzających, a mianowicie – stosowanie zielonej herbaty.

Zielona herbata i jej właściwości

Zielona herbata posiada liczne właściwości pro-zdrowotne, w tym także wspomagające procesy trawienne. Powszechnie uważa się zieloną herbatę (co zresztą potwierdzają rozmaite badania) za produkt o licznych właściwościach pro-zdrowotnych. Przez wielu zielona herbata zalecana jest jako produkt, który powinno się stosować w profilaktyce zdrowego trybu życia.

Potwierdzone badaniami właściwości zielonej herbaty to:

  • działanie pobudzające (pierwszy napar)
  • działanie uspokajające (drugi napar)
  • hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym
  • obniża ciśnienie krwi
  • wzmacnia naczynia krwionośne

Ponadto, zielona herbata wykazuje właściwości wspomagające procesy odchudzania:

  • oczyszcza organizm z toksyn i produktów ubocznych procesu przemiany materii
  • reguluje rytm wypróżnień
  • spowalnia rozkład węglowodanów

Zielona herbata – jak stosować? Dawkowanie.

Zieloną herbatę zaleca się stosować 2-3 razy dziennie. W przypadku pierwszego parzenia należy pić napar tylko i wyłącznie w pierwszej części dnia (działanie pobudzające). Parząc susz ziołowy kolejny raz można pić również herbatę późną porą. Rozwiązaniem alternatywny dla picia herbaty jest suplementacja tabletek z ekstraktem z zielonej herbaty.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*