Co jest dobre na rozstępy?

Jednym z defektów, które pojawiają się u osób otyłych/z nadawagą są rozstępy. Te wrzecionowate pasma to efekt nadmiernego naprężenia skóry. Na skutek tego pękają włókna kolagenowe znajdujące sie w skórze i tworzą charakterystyczne, poprzeczne pręgi.

Rozstępy – czy tylko u osób z nadwagą?

Oczywiście, nie. Na występowanie rozstępów narażone są również osoby, które świadomie zwiększają masę swojego ciała, czyli m.in.: kulturyści, kobiety powiększające piersi, kobiety w ciąży itd..

Rozstępy mogą być również wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Ich obecność traktowana może być także jako objaw chorobowy.

Co jest dobre na profilaktykę przeciwko-rozstępom?

Oczywistym jest fakt, iż łatwiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć rozstępy. Dlatego też, stosowanie odpowiedniej profilaktyki w momencie, kiedy spodziewamy się dynamicznego wzrostu masy ciała jest absolutnie konieczne.

Skuteczne okazują się zabiegi pielęgnacyjno-odżywiające skórę tj. Stosowanie kremów wzbogacanych:

  • elastyną
  • kwasem hialuronowym
  • kolagenem

Warto także zadbać o zmianę nawyków żywieniowych. Pełnowartościowa dieta zagwarantuje dostarczenie niezbędnych materiałów i minerałów budulcowych skóry również od wewnątrz.

Co jest dobre na rozstępy? Jak usunąć?

Rozstępy stanowią defekt, którego usunięcie jest dosyć trudne. Co więcej – bardzo kosztowne, jeśli całkowicie chcemy pozbyć się zmian na skórze.

Przede wszystkim, efektywne zabiegi to: mezoterapia igłowa, peeling chemiczny, cryolift, mikrodermabrazja i kilka innych, oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Niestety, koszt kilku sesji, gwarantujących usunięcie rozstępów w 100%, może wynieść nawet 1000-2000 złotych. Nie każdy jest w stanie zapłacić aż tyle, za usunięcie wrzecionowatych pasm ze swojej skóry.

Alternatywnym rozwiązaniem mogą być kremy i maści (dostępne w aptekach bez recepty). Niestety, ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Zwykle, jedynie ograniczają widoczność blizn po rozstępach.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*