Pielęgnacja włosów zniszczonych

Bez cienia wątpliwości można określić włosy jako nieodłączny element urody, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Choć szczególną uwagę do kondycji i pielęgnacji włosów przykładają kobiety, to coraz częściej i Panowie sięgają po różnego rodzaju odżywki, maski, a nawet oleje.

W dzisiejszej publikacji pragniemy zająć się tematem włosów zniszczonych, a konkretniej ich pielęgnacją. O tym jak pielęgnować, myć, stylizować i odżywiać włosy zniszczone, dowiedzą się Państwo czytając dalszą część tego artykułu.

Mycie włosów zniszczonych powinno odbywać się przy wykorzystaniu specjalnych detergentów do włosów wrażliwych/zniszczonych. Delikatne produkty to między innymi te, które używane są przez dzieci. Do codziennej pielęgnacji można używać właśnie te.

Silne detergenty powinniśmy używać do zabiegów higienicznych raz-dwa w tygodniu. Do codziennego odżywiania można stosować wspomniane szampony dla dzieci, odżywki lub inne delikatne detergenty.

Odżywianie włosów zniszczonych należy realizować przy wykorzystaniu specjalnych odżywek wzmacniających. Zdecydowanie najsilniejszym działaniem charakteryzują się te w formie szamponu.

Przy odbudowie włosa bardzo ważne jest również odżywianie od wewnątrz – tj odpowiednia suplementacja. Można realizować ją konsumując zdrowsze posiłki lub korzystając z tabletek z niezbędnymi minerałami i witaminami.

Do zabiegów pielęgnacyjnych trzeba także dołożyć olejowanie i maskowanie włosów. Przy włosach zniszczonych są to zabiegi równie ważne. Należy pamiętać, że ta forma wzmocnienia włosów i ochrony powinna być realizowana systematycznie.

Stylizacja włosów zniszczonych powinna zostać mocno ograniczona. Największą zmorą włosów podatnych na zniszczenia jest wysoka temperatura emitowana przez takie urządzenia jak suszarki, lokówki czy prostownice. Koniecznym jest by ograniczyć ich używanie.

Bardzo ważnym jest także zaprzestanie korzystania z wszelkiego rodzaju stylizatorów w postaci żelów, pianek i lakierów. Im mniej szkodliwej chemii będzie na naszych włosach, tym szybciej wrócą one do optymalnej kondycji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*