Pielęgnacja włosów doczepianych

Pielęgnacja włosów doczepianych nieco różni się od pielęgnacji włosów naturalnych. Po zabiegu przedłużania włosów warto posiadać wiedzę na temat tego jak należy traktować ten typ włosów.

Strzyżenie włosów doczepianych

Doczepione pasma włosów muszą stanowić całość fryzury. Sugeruje się wykorzystywanie zabiegu cieniowania, stopniowania długości włosa. Nie należy ciąć włosów prosto, gdyż wygląda to nienaturalnie i niemodnie.

Zadaniem fryzjera jest cięcie, które całkowicie „rozmyje” granicę pomiędzy włosami naturalnymi, a doczepioną częścią.

Jak czesać włosy doczepiane

Włosy doczepiane należy czesać równie często, co włosy naturalne. Ten proces gwarantuje nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także zachować dobry wygląd.

Na rynku dostępne są specjalne szczotki do włosów doczepianych. Odpowiednie wyczesywanie tych włosów jest niezwykle ważne, gdyż wszelkie złamania i zniszczenia nie będą regenerowane w naturalnych procesach.

Jak myć włosy doczepiane?

Włosy doczepiane są martwe. Oznacza to, że nie mają cebulek i nie występują procesy regeneracyjne. Dlatego też ich odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważny. Wszak, odbudowa zniszczonych włosów jest praktycznie niemożliwa.

Włosy doczepiane należy myć:

  • letnią wodą (nie za gorącą i nie za zimną)
  • pod prysznicem (niezbyt intensywny strumień wody)
  • nie używając ruchów kolistych

Warto również pamiętać, że włosy doczepiane nie powinny być traktowane suszarką. Osuszanie przy pomocy ręcznika powinno być delikatne (bez tarcia).

Jak nawilżać włosy doczepiane?

Nawilżanie przedłużonych włosów jest absolutnie kluczowe. Bez tego procesu, włosy bardzo szybko stracą na urodzie.

Włosy nawilżać należy przy wykorzystaniu masek do włosów wrażliwych oraz posiadających właściwości regeneracyjne. Można również wykorzystać domowe metody, tudzież miód, oliwę z oliwek oraz drożdże i żółtka jajek. Nawilżanie powinno być realizowane minimum dwa razy w tygodniu.

Jak widać, pielęgnacja włosów przedłużanych nie należy do najłatwiejszych. Jest wymagające, czasochłonne, ale za to daje naprawdę świetne rezultaty.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*